Aromabeauty.pl

Alkohole, które powinny wystąpić na każdym stole weselnym

Powoli próbujecie ustalać różne elementy składające się na waszą uroczystość weselną oraz doszliście do momentu, w którym wypadałoby wybrać jakiś alkohol na wesele? Akurat tutaj rozwiązanie jest bardzo proste. Zamiast kombinować i bawić się w wymyślanie cudacznych drinków, których później i tak nikt nie pije, pójdźcie w klasykę, czyli w te napoje wyskokowe, które zawsze są chętnie spożywane przez wszystkich Polaków.

Co wybrać?

Mówiąc o klasyce, już na samym początku trzeba wspomnieć o wódce. No bo czy ktokolwiek wyobraża sobie, by ten typ alkoholu nie pojawił się na stoliku weselnym? Goście wręcz go na ogół oczekują. Jeżeli nie ujrzą na stołach przynajmniej kilku butelek wódki, może zdarzyć się tak, że będą mieć pewne pretensje do pary młodej, nawet jeżeli nie powiedzą o nich na głos. Wódkę prawie wszyscy piją niezwykle chętnie, zwłaszcza na weselach. Najczęściej sięgają po nią panowie, choć i paniom się to zdarza, zwłaszcza że z wódki można przecież w szybki oraz prosty sposób przyrządzić sobie kolorowego drinka. Absolutnie jest to najpopularniejszy i wręcz niezbędny trunek weselny. Wódkę zwykle się jednak czymś popija, dlatego pomyślcie także o tym, jakie napoje na wesele będą najlepiej do niej pasować. Niektórzy uwielbiają zapijać mocne trunki zwykłą wodą, lecz są to raczej nieliczni. Zazwyczaj gorzałę podaje się więc w towarzystwie niegazowanych soków owocowych. Bardzo dobrym wyborem będzie chociażby ten pomarańczowy. Żeby nie stawiać go na stołach bezpośrednio w kartonach, koniecznie zaplanujcie to, żeby został on rozlany do eleganckich dzbanków i podany właśnie w takiej odmianie.

Napoje dodatkowe?

W rzeczywistości na takiej przeciętnej uroczystości weselnej wódka w zupełności wystarczy. Jeżeli macie ograniczony budżet oraz nie chcecie przeznaczać go na inne napoje wysokoprocentowe, nie musicie wcale podawać piwa bądź wina, bo z wódki też można przecież stworzyć coś mniej procentowego, dolewając do niej soku oraz dodając kostki lodu. Lecz nie zapomnijcie o szampanie! Szampan na wesele jest jednakowo obowiązkowym trunkiem co wódka. To właśnie nim goście wzniosą pierwszy toast oraz wypiją za wasze szczęście i miłość. Nie możecie zabierać im tej możliwości. Każdy jednak oczekuje tego pierwszego toastu, który jest zwiastunem całej fantastycznej zabawy.

Dodaj komentarz