Aromabeauty.pl

0

Brak produktów w koszyku.

Do kogo zwrócić się z problemem?

Wielu z nas ze względu na swoje doświadczenia życiowe i przeżycia często korzysta z rad specjalistów. Takie zdarzenia jak śmierć bliskiej osoby czy rozstanie rodziców wywierają piętno na naszym samopoczuciu. Często sprawiają, że czujemy się po prostu źle i nie jesteśmy w stanie sami poradzić sobie z naszym problemem. Często wsparciem w takich momentach obdarzają nas osoby, którym ufamy, często są to przyjaciele, rodzice a nawet czasami nauczyciel. Co zrobić jeśli nie mamy takich serdecznych osób, które dobrze nam życzą… Tu z pomocą przychodzą specjaliści.

Wśród fachowców znajdziemy m.in. psychologa, specjalistę w dziedzinie psychologii. Taka osoba może pomóc dorosłym, ale też młodszym. Coraz częstszym spotykanym zjawiskiem jest psycholog przez telefon. W dzisiejszym świecie każda minuta jest na wagę złota. Zamiast transportować się do gabinetu psychologa coraz więcej osób decyduje się po prostu zadzwonić, zamiast tracić czas na dojazd. Łatwiej jest powiedzieć o swoich problemach komuś obcemu, komuś kto nas nie widzi. Wystarczy tylko mieć telefon. Dzięki niemu możemy sprawić, żeby nasze kłopoty zostały rozwiązane. Zdarza się, że problemy mają nawet najmłodsi, nasze dzieci, bądź rodzeństwo. Nie potrafimy im pomóc. Dobrą opcją w takim wypadku wydaje się psychoterapeuta dla dzieci. Osoba ta w konsultacji z rodzicami (psychoterapia dla rodziców) lub opiekunami dziecka wybierze odpowiednią formę, czas i przebieg terapii. Lecz przede wszystkim psychoterapeuta będzie miał za zadanie pracować z dzieckiem. Podejść do niego indywidualnie. Będzie musiał wybrać metody adekwatne do wieku rozwojowego. Specjalista pomoże takiej osobie poradzić sobie ze stresem, smutkiem, z niskim poczuciem własnej wartości a także wtedy, kiedy dziecko lub nastolatek ma problemy w szkole, jest wyśmiewany, poniżany czy też w domu rodzinnym. Psychoterapeuta jest w pomocny w sytuacji kiedy pacjent zmaga się z problemami zdrowotnymi takimi jak ADHD, różnego rodzaju traumy, samookaleczanie, agresywne zachowania czy depresja, której ofiarami w dzisiejszym wyidealizowanym świecie zostają co raz młodsi.

Obecnie osoby różnego rodzaju kłopotami mają do wyboru o wiele więcej ścieżek pomocy i wsparcia. Jeśli czujemy, że nie jesteśmy w stanie sami sobie poradzić, albo widzimy, że osoba w naszym otoczeniu ma jakieś zmartwienie bez wahania i jakiegokolwiek wstydu powinniśmy poprosić o pomoc specjalistę.

Wpis powstał przy współpracy z Inrelatiorodzina.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *