Aromabeauty.pl

Najlepsze blaty kuchenne laminowane

Szeroki wachlarz ofert blatów kuchennych nie ułatwia wyboru. Mnogość materiałów, kolorów oraz specyfikacji mogą przyprawić o zawrót głowy. Szczególnie osoby, które pierwszy raz mierzą się z remontem oraz nie wiedzą, na co zwrócić szczególną uwagę podczas składania zamówień. Najczęstszym wyborem konsumentów i poleceń architektów cieszą się blaty laminowane – zwłaszcza przez łatwą dostępność oraz cenę, którą można dopasować do każdego budżetu, a także stylu wszystkich wnętrz.

Laminowane blaty kuchenne

Blaty kuchenne laminowane są robione z płyty MDF, która co więcej pokryta jest specjalnym laminatem HPL. Właściwie tworzone są z wielu warstw żywicy oraz tworzywa sztucznego, który jest sprasowany. Tworzy wytrzymałą powłokę ochronną oraz dlatego blaty są tak odporne na szorowanie, cięcie, inne uszkodzenia mechaniczne, a także temperaturę. Blaty kuchenne mają szeroką paletę kolorystyczną. Najczęściej przypominają drewno, lecz i beton lub zwykłe gładkie kolory. Imitacje, wariacje, odcienie, gatunek, zależy tylko oraz wyłącznie od producenta. Jednakże poświęcając swój czas, znajdziemy wiele opcji, które przypasują gustom. Od imitacji betonu szarego, białego, czarnego, po jasne drewno dębowe, ciemne olchowe bądź świerkowe. Mnogość jest ich największą cechą, bo dzięki temu jest możliwość dopasowania ich do wszystkich stylów wnętrz. Bądź bardziej industrialnych, boho, skandynawskich, wabi-sabi. Nie stanowi to żadnego problemu.

Wszystkie cechy blatów laminowanych; dość tanie (nawet od 60 zł/mb), dostępne praktycznie wszędzie oraz od ręki. Możliwość wyboru z wielu opcji oraz dopasowania ich projektu wnętrz. Proste w budowie oraz montażu. Możliwość personalizowania, przez dodawanie dekoracyjnych frezów. Ogromny wybór kolorów, są odporne na uszkodzenia mechaniczne, odbarwianie, promienie słoneczne, temperaturę (nawet do 170°C). Łatwe w utrzymaniu czystości.

A jakie są wady?

Wad jest zdecydowanie mniej, dlatego laminaty są tak często wybierane. Jedyną jest słaba odporność na wilgoć. Wodę trzeba błyskawicznie zetrzeć, ponieważ może uszkodzić laminat, który ciężko poddać renowacji. Czyszczenie blatów laminowanych nie jest skomplikowane. Wystarczy lekko zwilżona szmatka z detergentem oraz suchy papier do polerowania po każdym czyszczeniu (woda nie może pozostać). Należy pamiętać, żeby blatu nie czyścić mocnymi środkami, które mogą powodować nieodwracalne uszkodzenia.

Dodaj komentarz