Aromabeauty.pl

Niedobory witamin – jak ich uniknąć w diecie?

Czy mięso jest zdrowe? Co w nim możemy znaleźć. Co znajduje się w produktach mięsnych, czego nie ma w innych źródłach roślinnego białka – na przykład w strączkach? Tutaj odpowiedź nie musi być zaskakująca –  jest to witamina B12. Weganie mogą się świetnie żywić, ale czy ciągle muszą suplementować tę cenną witaminę? Raczej tak! Skąd bowiem mają ją brać? Można kupić coś wartościowego w aptece.

Tabletki z witaminami

Są to tabletki albo inna forma – kropelki. Nie ma co się martwić, są one w każdej aptece. Nie lubisz aptek? Nie ma sprawy, dostać je można obecnie nawet w sklepach ze zdrową żywnością albo marketach ekologicznych. Coraz częściej pada jednak pytanie czy jakiś mało znany suplement może być w pełni wystarczający? Wybierajmy te z dobrą renomą. Trzeba by było sprawdzić kondycję i stan naszego układu wydalniczego i pokarmowego. Czasem występują jakieś problemy z wchłanianiem albo problemy jelitowe. Takie sytuacje mogą powodować znaczne niedobory w sumie niezależnie od prowadzonej diety. Wiadomo, że rośliny są zdrowe i można wybrać taki catering dietetyczny, który będzie w opcji wegetariańskiej albo wegańskiej. Jaka jest najbardziej optymalna dieta? Czy jest to dieta ketogeniczna czy może jednak jakaś odmiana wegetarianizmu? Co organizm, to opinia. To, co służy jednym, nie musi być perfekcyjne dla drugich. Produkty pochodzenia roślinnego, zwłaszcza te ekologiczne – mają niesamowite właściwości. Spora część wegan i innych osób świadomych chętnie suplementuje również inne witaminy. Bardzo duża moda panuje obecnie na witaminę D. Warto w tym przypadku zadbać także o dodatek K2MK7. Tutaj jednak sprawa banalna, bo w naszej strefie klimatycznej i przy fakcie, że słońce jest nie zawsze, fajnie jakby każdy po nią sięgał. Nie tylko weganin! Trzeba wiedzieć, że tę życiodajną witaminę, która sprzyja budowaniu silnej odporności muszą suplementować wszyscy.

O jakim sezonie zwłaszcza mówimy?

Tym sezonie jesienno-zimowym. Niezależnie od tego co jemy i jak bogate nie byłyby nasze diety, warto zdecydować się na witaminę D. Trzeba o siebie zadbać, aby moc promieni słonecznych dała nam energii. Najlepiej, aby wszyscy po nią sięgali, to dobre rady dla całej naszej populacji. Zatem – śmiało – ruszaj do apteki!

Dodaj komentarz