Aromabeauty.pl

Nowa bielizna na lato

Przez cały czas zimowy mało kto z nas myśli o tym, by nasze piżamy, koszule nocne, bądź bielizna były nowe i ładne. Generalnie chcemy tylko, aby było nam ciepło i wygodnie. Z pewnością wielu z nas nakłada na styczniowe, zimne noce polarowe piżamy, które pamiętają lepsze czasy. Nosimy grube, ciepłe majtki w ogóle nie zastanawiając się nad tym, czy są one ładne. Kobiety pod swetrami chowają stare, czasem przeraźliwie wzorzyste biustonosze, które gdzieś zakupiły na wyprzedaży.

Ciuchy dla kobiet

Aczkolwiek wiosna zmienia myślenie o tej części garderoby. A pierwszy dzień, kiedy możemy nie nosić swetra, jest dla kobiet tym dniem, kiedy zadają sobie pytanie: czy mam jakiś odpowiedni stanik? (Ponieważ w końcu będzie prześwitywać, już go nie ukryję pod swetrem!) Porzucamy flanelowe piżamy i polarowe, długie koszule. I nagle pojawia się myśl, że lekka piżama na lato albo koronkowa koszulka to jest to, czego nam w tej chwili brakuje w szafie.

“Nie szata zdobi człowieka” – no niby tak, lecz ładne ciuchy poprawia nam samopoczucie i podnosi samoocenę. Podobnie jest z bielizną – choć jej nie widać, to jednak świadomość, że właśnie nosimy gustowny zestaw bieliźniany, sprawia, że czujemy się zadbani i bardziej atrakcyjni. A dla kobiety zapewne nie ma ważniejszej części garderoby, niż dobrze dopasowany biustonosz. Sprawia on, że biust wygląda na podniesiony oraz pełniejszy. Dobry biustonosz poprawia również postawę i jest ważny dla zdrowych pleców. Jeżeli mamy córki, to przy zakupie bielizny dla siebie, nie zapominajmy o nich – biustonosze dla dziewczynek są teraz w szerokim wyborze. Uczmy młode pokolenie, jak dbać o siebie.

Ciuchy dla mężczyzn

Chyba najtrudniejszą grupą osób do nakłonienia do zakupów są mężczyźni. Na szczęście bielizna męska nie jest tak skomplikowana, jak damska jeśli chodzi o jej typ i rozmiarówkę. W związku z tym takie zakupy zajmą mężczyźnie dużo mniej czasu, niż kobiecie. A to głównie chodzi o czas – mężczyźni nie tyle nie chcą kupować nowych rzeczy, ile – po prostu nie lubią spędzać dużo czasu w sklepach.

Gdy nadchodzi nowy sezon oraz przeglądamy swoją szafę planując zakup nowej sukienki, bądź butów, nie zapominajmy zajrzeć też do szuflad z bielizną. Bielizna nie tylko ładnie modeluje naszą sylwetkę, ale dbanie o jej właściwy stan jest ważna częścią troski o nasze zdrowie oraz dobre samopoczucie.

Dodaj komentarz