Aromabeauty.pl

Remont mieszkania – trendy na lato 2021

Postępująca pandemia i przedłużający się lockdown sprawiły, że większość z nas została zmuszona do spędzania czasu przede wszystkim w domu. W takiej sytuacji nie najgorszym pomysłem byłoby odświeżenie wyglądu naszego lokum, zwłaszcza, jeżeli zaoszczędziliśmy trochę pieniędzy w wyniku niewychodzenia na miasto. Oto kilka wiosennych trendów, które sprawią, że mieszkanie, bądź też dom, dostaną nie tylko odświeżony wygląd, ale i nowe życie.

Jak dobrać światło do mieszkania?

Szybką sztuczką na poprawę wystroju jest nowe oświetlenie. Wpływ światła na atmosferę w domu jest niezastąpiony, w szczególności w ciemniejsze i bardziej ponure dni. Nie chodzi jedynie o lampy wewnętrzne; lampy zewnętrzne są często pomijane, a także potrafią całkowicie przeobrazić wygląd domu. Natomiast jeśli chodzi o salon, to odpowiednio dobrany klosz potrafi być bardzo stylowym dodatkiem. Najpopularniejsze kolory w tym sezonie są wyraziste, głębokie i bogate – brudny róż, ciemny granat oraz szafirowa zieleń. Wybór któregoś z nich na pewno będzie dobrą opcją.

Czasem nie trzeba wymiany wszystkich mebli oraz porządnego remontu, aby zmienić oblicze mieszkania. Kluczem do sukcesu są przede wszystkim subtelne dodatki. Może tapety ścienne z ciekawym wzorem nad kanapą, a być może modne w tym sezonie rośliny przypominające palmy w gustownych donicach. Wcale nie trzeba dużej ilości pieniędzy i drastycznych zmian. Szczególnie popularne ostatnimi czasy stały się dekoracje DIY – z angielskiego “do it yourself”. Samodzielnie wykonana instalacja nie tylko pozwoli na zaoszczędzenie części naszych środków, ale też sprawi, że wystrój naszego mieszkania stanie się bardziej personalny – nikt przecież nie ma takiego samego przedmiotu. W katalogach największych sklepów zajmujących się wyposażeniem domu widzimy powolne odchodzenie od minimalizmu, który był wręcz synonimem poprzedniej dekady.

Barwa pokoju

Współcześnie urządzone mieszkanie nie boi się odejść od monochromatycznej skali barw, wtrącić złoty, czy srebrny akcent oraz pozwolić sobie na mniej ascetyczną dekorację. Nie bój się zatem szaleć, bo więcej może oznaczać lepiej, a nasz dom jest przecież odzwierciedleniem tego, co nam w duszy gra.

Obecna sytuacja pandemiczna sprawia, że od dawna nie było lepszego momentu na rozpoczęcie remontu. Nie ma co się zastanawiać – jedynie kilka prostych zmian może całkowicie zmienić oblicze domu i sprawić, że chwile w nim spędzone będą o wiele bardziej przyjemne.

Dodaj komentarz