Aromabeauty.pl

Zaopatrzenie w sklepach sieci Biedronka

Dziś sklepy Biedronka nikogo nie dziwią, ponieważ jest ich bardzo dużo w naszym kraju. Ta sieć sklepów będąca spółką akcyjną ma swoje sklepy we wszystkich dużych, średnich a nawet małych miasteczkach oraz miejscowościach gminnych. Lecz nie było tak zawsze, gdyż pierwszy sklep sieci Biedronka w Polsce został otwarty w 1995 roku w Poznaniu i wywoływał duże zdziwienie klientów. Lecz już dwa lata później nadszedł szybki wzrost ilości sklepów Biedronka i piętnaście lat później było już w naszym kraju 1500 takich sklepów. Obecnie w Polsce jest ich ponad 3 tysiące.

Sklepy sieci Biedronka oferują przeróżny asortyment, lecz prym wiodą artykuły żywnościowe paczkowane i na wagę. Poleca również lody Biedronka, które posiadają różne smaki i są zróżnicowane cenowo. W kwestii mocnych alkoholi oraz piwa i wina Biedronka także prezentuje świetne oferty. I to nie wszystko, gdyż oferuje także hummus Biedronka swoim klientom, którzy nie wyobrażają sobie kanapek, bądź dania bez użycia sosu. Hummus jest to pasta bądź sos służący do przygotowania dania lub do smarowania kanapek. Hummus jest najbardziej popularny w krajach Bliskiego Wschodu, lecz posiada także wielu smakoszy w różnych częściach świata, a w tym także w Polsce. Hummus jest bardzo zdrowy, gdyż przyrządzany jest z gotowanych i przetartych nasion ciecierzycy, albo z innych warzyw strączkowych.

Dziś w Polsce trudno wyobrazić sobie zakupy bez zahaczenia o sklepy Biedronka. Społeczeństwo polskie niezwykle chętnie korzysta z ofert tej sieci sklepów, gdyż w sklepach Biedronka jest bardzo duży wybór asortymentu oraz na dodatek produkty są tańsze niż w innych sklepach.

Do 2010 roku sklepy Biedronki posiadały przede wszystkim asortyment spożywczy, jednak od drugiej dekady XXI wieku w tej sieci sklepów znajdują się także w sprzedaży produkty przemysłowe, jak środki czystości, środki do wyposażenia domu, a nawet odzież i obuwie oraz sprzęt elektroniczny.

Biedronka pod względem ilości sklepów jest największą siecią w Polsce i dlatego generuje aż około 70 % dochodów, co nie jest bez znaczenia dla budżetu naszego państwa. Kwota odprowadzanych podatków przez sieć Biedronka wynosi blisko 900 milionów zł. W sklepach sieci Biedronka istnieje płatność nie tylko gotówkowa, lecz od około 8 lat możliwy jest także system płatności mobilnej oraz można płacić kartą, czy telefonem.

Dodaj komentarz