Aromabeauty.pl

Kosmetyki i olejki na ratunek zniszczonym włosom

Zniszczone włosy to kłopot, z którym muszą mierzyć się zarówno kobiety jak i mężczyźni. Ich regeneracja to niestety proces wyjątkowo złożony a doprowadzenie do poprawy kondycji włosów wymaga zarówno czasu jak i zaangażowania oraz pieniędzy. Zniszczone włosy najczęściej łatwo się łamią i bardzo ciężko je ułożyć. Do tego sprawiają wrażenie suchych i matowych a ich końcówki są rozdwojone. Ten stan najczęściej spowodowany jest zamkniętym kołem, bowiem porowaty i połamany włos nie jest w stanie w całej swojej długości przepuścić składników odżywczych. Z tego powodu to włosy kręcone najłatwiej ulegają wysuszeniu i niszczeniu. Do najważniejszych czynników niszczących włosy na głowie należy zaliczyć zarówno brak zrównoważonej diety bogatej w tłuszcze jak i działalność mrozu, wiatru i słońca. Równie niebezpieczne będzie zbyt częste wiązanie włosów, nadużywanie suszarek, lokówek i prostownic, brak nawilżenia a także nieumiejętne przeprowadzanie zabiegów takich jak farbowanie, rozjaśnianie czy nawilżanie. Mało kto zdaje sobie sprawę, że niedopasowanie pielęgnacji do rodzaju włosów może mieć skutki podobne do wystawienia ich na działalność słońca czy mrozu. Częste farbowanie, codzienne suszenie, prostowanie i kręcenie, nieumiejętnie zrobiona trwała bardzo źle wpływają na kondycję włosów i mocno niszczą ich strukturę. To najczęściej te czynności sprawiają, że włosy stają się suche, poplątane, tworzą kołtuny i wypadają Brakuje im blasku, sprężystości i miękkości. Oczywiście, istnieje szereg domowych sposobów, które mogą pomóc zniszczonym i cierpiącym włosom. Zdarza się, że wystarczą przygotowane w kuchni maski czy płukanki proteinowe. Niestety, w bardzo wielu przypadkach niezbędny będzie zakup szeregu profesjonalnych środków. Dobre olejki do włosów, wcierki czy szampony do włosów mogą uratować nawet najbardziej zniszczone fryzury.

Szampony do włosów czy wcierki? Jak wybrać najlepszy środek?

Niestety, mimo zachęcających telewizyjnych reklam warto zdawać sobie sprawę, że nie istnieją kosmetyki, które „magicznie” przyspieszają regeneracje. Uzdrowienie włosów to proces długotrwały. Kosmetyki ułatwiające regenerację włosów muszą być stosowane długotrwale, dzięki czemu włosy otrzymają odpowiednią dawkę składników odżywczych. Dobrym pomysłem będzie stosowanie środków o naturalnym składzie. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będą szampony do włosów zawierające szereg różnych olejków i ziół niż nawet najlepszy szampon z sieciówki lub od popularnego producenta. W czasie kuracji regeneracyjnej nie należy też męczyć włosów częstym myciem. Współczesne, naturalne szampony do włosów to produkty, które nadają świeżość nawet na kilka dni. Co więcej, mają w swoim składzie wyjątkowo łagodne substancje myjące, więc nie obciążają skóry głowy. Zdecydowanie ważniejszym krokiem do odbudowy zniszczonych włosów będzie za to stosowanie odżywek takich jak olejki do włosów. Pielęgnacja powinna opierać się właśnie na takich produktach. Olejki do włosów zawierające w sobie oleje sezamowy, kokosowy czy rozmarynowy świetnie nawilżą, wzmocnią i odżywią nawet najbardziej zniszczone włosy. Naturalne olejki do włosów to doskonały sposób pielęgnacji każdego typu włosów. Dodatkową zaletą jest to, że oleje nie obciążają i nie przyspieszają przetłuszczania się włosów. Niektóre z nich mają nawet działanie odwrotne, bowiem zawierają składniki tonizujące.

Jaki sklep z kosmetykami wybrać?Branża beauty to wciąż jedna z gałęzi gospodarki, które rozwijają się najszybciej a firmy kosmetyczne co rusz podbijają rynek nowymi produktami, obiecując często natychmiastowe efekty byleby tylko sprzedać swoje kosmetyki. Wśród ekspertów pojawił się jednak trend by stawiać dystrybutorów o mniejszym zasięgu, którzy oferują produkty naturalne, często o mniejszym śladzie węglowym. Warto spojrzeć pod takie adresy jak kosmetyki orientu.pl. To Sklep z kosmetykami gdzie znaleźć można olejki, szampony do włosów i wcierki tylko z naturalnych składników, najczęściej pochodzących z Dalekiego Wschodu. To również dobre miejsce dla tych, którzy cenią sobie ekologiczne podejście, bowiem oferowane tam produkty są pakowane głównie w materiały z odzysku.

Wpis powstał przy współpracy z Kosmetykiorientu.pl

Dodaj komentarz